tel. +48 667 571 900 

Narodziny dziecka radość i troska o jego przyszłość.

Czy dotarła do Ciebie, drogi czytelniku informacja, że zaoferowanie swojemu dziecku spokojnego rozwoju od kołyski po magisterkę, będzie wymagało od Ciebie sporych wysiłków finansowych takich na poziomie nawet do 500 000 zł?

Cudowne jest to, że dziecko rozwija się i rośnie powoli, tak samo jak my powoli dorastamy do roli rodzica. Jest to rozwój zarówno mentalny, jak i finansowy. Po urodzeniu dziecko ma bardzo mało wymagań, jednak reaguje na wszystko płaczem. Dla wprawionego ucha matki ten płacz się różni i wie ona doskonale kiedy trzeba nakarmić, kiedy przebrać a kiedy przytulić. Nam ojcom często zostaje metoda prób i błędów. Pieluszka czysta, jeść nie chce, tulić również, wiec zostaje ukołysanie do snu. Tu zasada jest prosta – podejmujesz działania do skutku czyli do momentu kiedy dziecko przestaje płakać.

Jednak kiedy nasza pociecha rośnie, wymagania zaczynają również rosnąć. Na tym etapie pojawiają się różne wyzwania. Tulenie, karmienie już nie wystarczą. Trzeba rozwiązywać różne zagadki, życiowe trudności i w tym wszystkim towarzyszyć naszym maleństwom, które już wprawdzie nie są takie małe.

Niestety na każdym z tych etapów towarzyszy nam temat związany z pieniędzmi. Zwykle radzimy sobie w temacie wycieczek, zajęć dodatkowych, rozwijania pasji naszych pociech czy też tony lodów po nie udanych „pierwszych miłościach”.

Kiedy jednak nasze dziecko wraca szczęśliwe bo odkryło swoje miejsce na ziemi i planuje studia na uniwersytecie w Hiszpanii to nasz portfel może powiedzieć – nie, nie dam rady. Mój drogi rodzicu przecież miałeś taką kieszonkę na zamek, gdzie miałeś co miesiąc odkładać regularnie a ta kieszonka jest prawie pusta. Wybierałeś pieniądze, żeby realizować wcześniejsze marzenia swojego dziecka a teraz marzenia studiów nie ma jak zrealizować.. Mogłeś odkładać na oddzielny program, gdzie wyjęcie pieniędzy nie byłoby takie łatwe i dzisiaj w te 18 urodziny Twoje dziecko miałoby na zagraniczne studia, a tak..

Teraz, kiedy jeszcze widzisz te malutkie stopki, te malutkie rączki, jest czas na podjęcie bardzo ważnej decyzji. Decyzji, x jak będzie wyglądała przyszłość Twojego dziecka. Dzisiaj małe kwoty pieniędzy pozwolą mu w dorosłym życiu zrobić duże kroki. Pytanie – czy warto to zrobić?

Pozostałe artykuły

Koniec straszenia czas działać

Dotarła pewnie do Ciebie informacja, że na emeryturze możesz liczyć na wypłatę na poziomie 30% aktualnego wynagrodzenia. Jednak czy wiesz…
CZYTAJ

Młodzi mają fantazję i zbierają na mieszkanie, a państwo daje 14 409 zł.

Czy dotarła do Ciebie, drogi czytelniku, informacja, że zakup mieszkania wiąże się nawet z 20% wkładem własnym? Obecnie ceny mieszkań…
CZYTAJ

Co wolisz drzewo pieniędzy czy kilkaset liści co miesiąc?

Drogi czytelniku czy wiesz, że tylko 2% pracowników w Polsce dostaje wypłaty tygodniowe a pozostali dostają wypłaty raz na miesiąc?…
CZYTAJ

#1 Mam dla Ciebie paletę kolorów a Ty wybierz swój – dzisiaj kolor czerwony

https://www.youtube.com/watch?v=hEb8El6ugSI
CZYTAJ